Nowe rozwiązania technologiczne i telekomunikacyjne to symbol XXI wieku. Społeczeństwo staje się świadome do tego stopnia, że coraz więcej ludzi bez problemu potrafi zdefiniować takie pojęcia, jak datacenter czy system VoIP. To właśnie ta ostatni technologia zdobywa ostatnio szerokie grono zaineresowanych. Czym jest VoIP? Jakie korzyści zyskujemy, decydując się właśnie na ten system? Czy koniecznym staje się posiadanie dedykowanego telefonu VoIP?
VoIP – czym jest, jak działa?
VoIP to skrót, który można rozwinąć jako Voice over Internet Protocol. To technologia opierająca się na zasadach telefonii internetowej. Voice over IP daje nam możliwość przesyłania głosu łączy internetowych lub dedykowanych, które wykorzystują protokoły IP. Jak działa VoIP? System ten ma za zadanie przetworzyć standardowy sygnał na format cyfrowy. Następuje to w wyniku kompresji i podziału dźwięku na pojedyncze pakiety.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru VoIP?
W momencie zdecydowania się na konkretnego operatora sieci telefonicznej należy zwrócić szczególną uwagę na:
– wysokość stawek za połączenia krajowe i zagraniczne;
– wysokość stawek za rozmowy z innymi użytkownikami VoIP
– plany taryfowe;
– rodzaj naliczania stawek za połączenie;
– dodatkowe udogodnienia w ramach abonamentu;
– pomoc techniczną od operatora.
Dlaczego warto wybrać VoIP?
Jedna z najważniejszych korzyści, wynikająca z korzystania systemu VoIP to znaczne obniżenie kosztów połączeń telefonicznych, zarówno zagranicznych, jak i krajowych. To szczególnie ważne w przypadku prowadzenia firmy. VoIP integruje wszystkie oddziały, oferując jednocześnie wiele dodatkowych usług, takich jak nagrywanie połączeń, korzystanie z automatycznej sekretarki czy centrala telefoniczna. Technologia VoIP gwarantuje wysoką jakość połączeń, którą uzyskuje się przy korzystaniu z szerokopasmowego Internetu. VoIP nie wymaga zakupu skomplikowanego i drogiego sprzętu – możesz wykorzystać swój stary aparat telefoniczny lub zaopatrzyć się w bramkę VoIP. Nie musisz kupować dedykowanego właśnie do tej technologii, telefonu VoIP. System jest dodatkowo prosty w obsłudze i niezawodny. Oczywiście, jeśli zadbamy o odpowiednią jakość Internetu. Na szczęście w dobie XXI wieku, dużej liczbie osób regularnie korzystających z Internetu zależy na jego ponadprzeciętnej jakości.
To, co przemawia za wyborem technologii VoIP to przede wszystkim prostota instalacji oraz użytkowania, niewymagająca profesjonalnego i drogiego sprzętu. Żeby korzystać z systemu VoIP nie ma konieczności posiadania komputera. To, co niezbędne to telefon VoIP lub aparat telefoniczny, do którego podłączymy bramkę VoIP. Najczęściej nie musimy się nawet martwić kosztami związanymi z jej zakupem, ponieważ otrzymamy ją w pakiecie abonenckim.

Telefon VoIP – dlaczego warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *