Czym jest VoIP? To o wiele łatwiejsze do wyjaśnienia niż rozbudowany system datacenter czy cloud computing. Voice over Internet Protocol to technologia, umożliwiająca wykonywanie połączeń z wykorzystaniem Internetu. W dobie XXI wieku właściwie każdy człowiek może korzystać z dostępu do szerokopasmowej sieci internetowej. W związku z tym nie tracimy środków finansowych na zbędne okablowanie czy sprzęt elektroniczny. Dlaczego VoIP to doskonała alternatywa dla tradycyjnych sieci telekomunikacyjnych?
Czego potrzebuję, żeby zacząć korzystać z VoIP?
Nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na skomplikowany czy profesjonalny sprzęt elektroniczny. Nie potrzebujemy nawet komputera! Wystarczy nam telefon z bramką VoIP, telefon VoIP lub komputer, koniecznie z wbudowanym mikrofonem. Dzwonić można więc z komputera lub telefonu. Co ważne, możemy skorzystać z tradycyjnego aparatu telefonicznego, wystarczy dokupić do niego adapter.
Najważniejsza zaleta – włączamy niskie ceny!
Redukcja kosztów do minimum – to główna zaleta technologii VoIP. Za połączenia pomiędzy innymi użytkownikami tego systemu najprawdopodobniej nie zapłacimy nic. Oczywiście w tej sytuacji wszystko zależy od konkretnego operatora telefonicznego. To, co najbardziej przekonuje użytkowników to ostatecznego zdecydowania się na telefon VoIP to zdecydowanie niższe koszty za połączenia zagraniczne. Znikome lub bezpłatne koszty za połączenia między użytkownikami VoIP przekonują przedsiębiorstwa, którym zależy na bezpłatnej komunikacji z poszczególnymi oddziałami firmy.
Co poza niskim kosztami?
Niskie koszty to zdecydowania największa korzyść, wynikająca z systemu VoIP. Do instalacji technologii może dodatkowo przekonać nas:
– prostota instalacji;
– łatwość użytkowania;
– możliwość wykorzystania dotychczasowego sprzętu;
– dodatkowe usługi online;
– możliwość kontrolowania bilingów;
– wiele dodatkowych opcji, zwłaszcza dla firm;
– niskie prawdopodobieństwo awarii.
Operatorzy telefoniczni, którzy zajmują się obsługą systemu VoIP najczęściej oferują nam również ewentualną pomoc techniczną oraz wspominaną już wcześniej bramkę VoIP. To wszystko otrzymujemy oczywiście za darmo.
Technologia VoIP coraz bardziej konkuruje z telefonią stacjonarną. Nic dziwnego, skoro oferuje naprawdę konkurencyjne stawki, zwłaszcza za połączenia zagraniczne. Ludzie komunikują się między sobą zupełnie w ten sam sposób. Czerpią jednak z tego dodatkowe korzyści, głównie finansowe.

Nowoczesna telefonia internetowa VoIP – korzyści, które przekonają Cię do inwestycji w tę technologię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *